Lis 23

Gra w poker– dlaczego powinieneś spróbować tego kasynowego klasyka

Jedną z najlepiej znanych gier hazardowych jest poker. Nie ma pewności co do jego początków, jednak przyjmuje się, że pierwszy raz grę w pokera opisał 1 834 roku Jonathan H. Green. Do dnia dzisiejszego ten rodzaj rozgrywek zyskiwał na popularności – największa pokerowa impreza świata – World Series of Poker przyciągnęła w 2007 roku 6358 graczy, z których najlepszy został uhonorowany nagrodą w wysokości 10 mln PLN. 

Zasady gry w poker 

Istnieje wiele odmian pokera, jednak wszystkie łączą podstawowe zasady. Gra w poker rozpoczyna się, gdy każdy z graczy otrzymuje konkretną liczbę kart (ich liczba zależy od odmiany). Marzeniem każdego gracza jest znalezienie w swoich kartach jak najsilniejszego układu. Po obejrzeniu wylosowanego zestawu gracz ma do dyspozycji pięć możliwych ruchów. Pierwszym z nich jest „pas” – uczestnik rzuca karty, co oznacza rezygnację z dalszego udziału w rozgrywce. Traci wtedy wszystkie żetony, które włożył do początkowej puli. Może także zaczekać – gdy nikt w rundzie nie przebił stawki gracz nie przebija sam, ani też nie pasuje. Z kolei gdy w trakcie gry w poker ma miejsce sprawdzenie, oznacza to, że jeden z graczy wyrównał do kwoty postawionej przez kogoś innego. Postawienie jest ustanowieniem pierwszego zakładu w rundzie, a podbicie oznacza podniesienie stawki, co zmusza innych graczy do przebicia, spasowania bądź wyrównania. 

Dlaczego warto? 

Znając zarys historii oraz zasad gry w poker możemy się zastanowić, dlaczego warto dołączyć do gry w poker. Należy zacząć od tego, że w przeciwieństwie do wielu innych gier hazardowych w pokerze znaczącą rolę odgrywają zdolności intelektualne gracza, a nie jedynie przypadek. Dzięki regularnemu uczestnictwu w rozgrywkach możemy rozwinąć nasze umiejętności logicznego i analitycznego myślenia. Oprócz intelektu, podczas gry w pokera ogromną rolę odrywają emocje, a dokładnie rzecz ujmując umiejętność panowania nad nimi. Ćwicząc się w tej umiejętności możemy zdecydowanie poprawić jakość swojego funkcjonowania na co dzień. Stawanie się coraz lepszym graczem wymaga wiele samodyscypliny, którą także w sobie wykształcimy podchodząc poważnie do gry w poker. Wart uwagi jest fakt, że podczas rozgrywki spotykamy się nie z automatem, ale z innymi ludźmi, co może być świetną okazją do nawiązania nowych znajomości. Kończąc, zostanie naprawdę dobrym pokerzystą wymaga dbałości o sprawność zarówno umysłu, jak i ciała, co może zmotywować nas do zmiany swojego trybu życia na zdrowszy. 

Wnioski 

Podsumowując poker jest grą o dość długiej historii i dość prostych zasadach. Wymaga jednak od graczy bardzo wiele de facto na każdej płaszczyźnie. Dlatego może być znakomitą okazją do wypracowania sobie nawyków, które zaprocentują w wielu dziedzinach życia.